Λύτρωση στο 89 για τον Αρη - Υπέταξε τον Παναθηναϊκό και ελπίζει για παραμονή - iefimerida.gr

Λύτρωση στο 89 για τον Αρη - Υπέταξε τον Παναθηναϊκό και ελπίζει για παραμονή

Λύτρωση στο 89 για τον Αρη - υπέταξε τον Παναθηναϊκό και ελπίζει για παραμονή

Με γκολ του Κοέλιο, ένα λεπτό πριν από το τέλος του αγώνα, ο Άρης νίκησε τον Παναθηναϊκό με σκορ 1-0, στο προτελευταίο χρονικά ματς της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Με τη νίκη του αυτή, ο Άρης πήρε μία βαθιά βαθμολογική ανάσα στη μάχη που δίνει για την παραμονή του στην κατηγορία. Αξίζει να σημειωθεί πως 25ο λεπτό ο Καρνέζης απέκρουσε πέναλτι του Αγκάνθο.

Εξάλλου, νικηφόρα πέρασε ο Ολυμπιακός από τα Πηγάδια, επικρατώντας 2-0 της Ξάνθης. Ο Μασάντο στο 29΄ και ο Τζιμπούρ στο 68΄ ήταν οι σκόρερ των «ερυθρολεύκων», που αποσπάστηκαν 16 βαθμούς στην κορυφή της κατάταξης και έβαλαν τέλος στο σερί τριών νικών των «ακριτών».