Πρώτο γκολ του Ταχτσίδη με την Ρόμα – Ντεμπούτο για Τοροσίδη [βίντεο] - iefimerida.gr

Πρώτο γκολ του Ταχτσίδη με την Ρόμα – Ντεμπούτο για Τοροσίδη [βίντεο]

Η Ρόμα αναδείχτηκε ισόπαλη 3-3 εκτός έδρας με την Μπολόνια, με τον Παναγιώτη Ταχτσίδη να σημειώνει το πρώτο γκολ του με τη φανέλα των «τζιαλορόσι» στη Serie A.

Ο 22χρονος μέσος ισοφάρισε σε 3-3 στο 74ο λεπτό με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Φραντσέσκο Τότι, δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στους Ρωμαίους. Το ντεμπούτο του με την Ρόμα πραγματοποίησε ο Βασίλης Τοροσίδης, ο οποίος πέρασε ως αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο στο 73' στη θέση του Ιβάν Πίρις. Με τους γηπεδούχους αγωνίστηκε για 86 λεπτά ο Παναγιώτης Κονέ.