Ο Σουαρές της Λίβερπουλ έπαιξε... βόλεϊ και σκόραρε [βίντεο]

Η Λίβερπουλ δυσκολεύτηκε αλλά ξεπέρασε το εμπόδιο της Μάνσφιλντ, ομάδα πέμπτης κατηγορίας της Αγγλίας, επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1 με τον Λουίς Σουάρες να... προσφέρει χείρα βοηθείας στους «κόκκινους».

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς προηγήθηκε στο 7' χάρη στο γκολ του νεοαποκτηθέντα από την Τσέλσι Ντάνιελ Στάριτζ, ο οποίος παραχώρησε στο 55' τη θέση του στον Σουάρες. Ο Ουρουγουανός τέσσερα λεπτά αργότερα έκανε το 0-2, αφού πρώτα πήρε την μπάλα με το χέρι παίζοντας «βόλεϊ» μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα των γηπεδούχων. Οι παίκτες της Μάνσφιλντ διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή, χωρίς όμως αποτέλεσμα και το μόνο που κατάφεραν ήταν να αγχώσουν στα τελευταία λεπτά την Λίβερπουλ μειώνοντας στο 80' με τον Γκριν.