Απίστευτο γκολ του Τιερί Ανρί με απευθείας εκτέλεση κόρνερ [βίντεο] - iefimerida.gr

Απίστευτο γκολ του Τιερί Ανρί με απευθείας εκτέλεση κόρνερ [βίντεο]

Ο Τιερί Ανρί οδήγησε τους Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς με δύο γκολ στη νίκη με 3-1 επί των Κολόμπους και έφτασε τα 13 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα του MLS.

Ο 35χρονος επιθετικός ισοφάρισε αρχικώς στο ένατο λεπτό με κοντινό πλασέ και σφράγισε τη νίκη για την ομάδα του με εκτέλεση κόρνερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα. Ο πολύπειρος άσος είδε τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων εκτός θέσης και τον τιμώρησε, στέλνοντας την μπάλα με φάλτσο να χτυπήσει στο πίσω δοκάρι και να καταλήξει στα δίχτυα. Δείτε το απίστευτο γκολ του Ανρί μετά το 1:00 του βίντεο.