Μεγάλη νίκη της Εθνικής Ελλάδος απέναντι στη Λετονία με 2-1 - iefimerida.gr

Μεγάλη νίκη της Εθνικής Ελλάδος απέναντι στη Λετονία με 2-1

Τη μεγάλη ανατροπή έκανε η Εθνιή Ελλάδος απέναντι στη Λετονία κερδίζοντας με 2-1 μέσα στη Ρίγα, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι διεθνείς μας καρδιοχτύπησαν καθώς στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου δέχθηκαν γκολ από τον Τσάουνα ο οποίος έκανε το 1-0 για τη Λετονία.

Στο δεύτερο, όμως, ημίχρονο οι Ελληνες ανέβασαν ρυθμούς και αφού δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες, όχι μόνο ισοφάρισαν, αλλά με τα γκολ του Νίκου Σπυρόπουλο και του Φάνη Γκέκα, πέτυχαν την πολυπόθητη νίκη, κάνοντας ποδαρικό με το δεξί στην προκριματική φάση για του Μουντιάλ του 2014.

Φωτογραφία: Contra.gr