Τερματοφύλακας απέκρουσε δύο πέναλτι μέσα σε οκτώ λεπτά [βίντεο] - iefimerida.gr

Τερματοφύλακας απέκρουσε δύο πέναλτι μέσα σε οκτώ λεπτά [βίντεο]

Ο τερματοφύλακας της Αταλάντα Αντρέα Κονσίγκλι ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στην ισοπαλία που απέσπασε η Αταλάντα από την Κάλιαρι, καθώς απέκρουσε δύο πέναλτι μέσα σε διάστημα οκτώ λεπτών.

Ο Ιταλός γκολκίπερ στο 20' αποσόβησε το χτύπημα του Λαριβέι, ενώ στο 28' είπε «όχι» και στον Κόντι, κρατώντας το μηδέν στην εστία του. Ο Κονσίγκλι δεν ολοκλήρωσε τον αγώνα, μια και τραυματίστηκε σε σύγκρουση με συμπαίκτη του και έγινε αλλαγή στο 68ο λεπτό, με την Αταλάντα να φεύγει με το 1-1 από την έδρα της Κάλιαρι.