Αμυντικός «έβγαλε» νοκ άουτ τον διαιτητή και διακόπηκε ο αγώνας [βίντεο] - iefimerida.gr

Αμυντικός «έβγαλε» νοκ άουτ τον διαιτητή και διακόπηκε ο αγώνας [βίντεο]

Την οριστική διακοπή του φιλικού αγώνα ανάμεσα στην Φορτούνα Ντίσελντοφ και την Μπενφίκα προκάλεσε η ενέργεια του αρχηγού των φιλοξενούμενων Λουισάο να σπρώξει τον διαιτητή του παιχνιδιού.

Ο 31χρονος αμυντικός θέλησε να διαμαρτυρηθεί για μία απόφαση του ρέφερι και τον έβγαλε νοκ άουτ, ρίχνοντάς τον στο χορτάρι. Ο διαιτητής, αφού έμεινε για μερικά δευτερόλεπτα στο έδαφος, αποφάσισε να διακόψει οριστικά την αναμέτρηση ενώ το σκορ ήταν στο 0-0 στο 38ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.