Super League: «Καθάρισε» τον Πανιώνιο και την παραμονή η Λαμία - iefimerida.gr

Super League: «Καθάρισε» τον Πανιώνιο και την παραμονή η Λαμία

Ολοι συγχαίρουν τον Σαράνοφ / Φωτογραφία: Eurokinissi

Πιο ουσιαστική η Λαμία, νίκησε με 1-0, στην έδρα της, τον Πανιώνιο, για την 26η αγωνιστική της Super League.

Η ομάδα του Μάκη Χάβου, μετά από τρεις ισοπαλίες, επέστρεψε στις νίκες, επικρατώντας της ομάδας της Νέας Σμύρνης με το γκολ του Τάσου Καραμάνου στο 6ο λεπτό.

Σημαντική στιγμή για την εξέλιξη του ματς ήταν τοπέναλτι που κέρδισαν οι Νεοσμυρνιώτες στο 40'. Ο Ντουρμισάι ανέλαβε να το εκτελέσει, αλλά ο Σαράνοφ τον «ψάρεψε» και έστειλε την ομάδα του με το υπέρ της 1-0 στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.