Super League: Ο ΠΑΟΚ το... αφεντικό με ανατροπή, 2-1 την Λάρισα - iefimerida.gr

Super League: Ο ΠΑΟΚ το... αφεντικό με ανατροπή, 2-1 την Λάρισα

Φωτογραφία: EUROKINISSI

Πήρε το δώρο το Ολυμπιακού ο ΠΑΟΚ.

Κάνοντας come back κόντρα στην Λάρισα (με δέκα για ένα ημίχρονο), επικράτησε 2-1 στην Τούμπα και βρέθηκε στο +7 από τη δεύτερη θέση και τον Ατρόμητο και στο +8 από τον Ολυμπιακό.

Νίκη με ανατροπή σημείωσε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα ξεπερνώντας το δύσκολο εμπόδιο της Λάρισας με 2-1, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Θεσσαλική ομάδα που προηγήθηκε με κεφαλιά του Νούνιτς στο 36'. Ο Δικέφαλος της Θεσσαλονίκης ισοφάρισε με πέναλτι του Πρίγιοβιτς στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και πέτυχε πλήρη ανατροπή στο 69' με προβολή του Ακπομ, τρία λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς.