Super League: Τα μοιράστηκαν όλα Αρης και ΠΑΟ (1-1), βαθμούς και... πέναλτι - iefimerida.gr

Super League: Τα μοιράστηκαν όλα Αρης και ΠΑΟ (1-1), βαθμούς και... πέναλτι

Ισοπαλία στο Χαριλάου /Φωτογραφία: Εurokinissi

Ο Αρης είχε τον πρώτο λόγο για τη νίκη, αλλά ο ΠΑΟ με πέναλτι στο 93'... έσωσε την παρτίδα στο Χαριλάου.

Ετσι, το ντέρμπι τελείωσε στο 1-1 με τον διαιτητή Τζοβάρα να δίνει τρία πέναλτι!

Στο 6' ο Διούδης απέκρουσε το πέναλτι του Γιουνές, αλλά στο 15' σε νέο πέναλτι ο Αρης έκανε το 1-0. Τελικά στο 93' ο Χατζηγιοβάνης με πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο ΠΑΟ έπαιζε και με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μακέντα.

Mε τους «πράσινους» τελικά να αποδεικνύονται για ένα ακόμη παιχνίδι κόντρα σε ομάδα του Σάββα Παντελίδη (μετά το ματς με τον Αστέρα στην Τρίπολη) αρκετά σκληροί για να πεθάνουν και να παίρνουν το βαθμό στις καθυστερήσεις με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τάσου Χατζηγιοβάνη. Ο 21χρονος επιθετικός μάλιστα είχε το σθένος παρά το γεγονός πως το παιχνίδι ήταν στο 93' λεπτό να εκτελέσει αλά Πανένκα και να νικήσει τον Κουέστα δίνοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στον Παναθηναϊκό.