Ξέσπασε με 9 γκολ η Ντουντελάνζ πριν το ματς με τον Ολυμπιακό - iefimerida.gr

Ξέσπασε με 9 γκολ η Ντουντελάνζ πριν το ματς με τον Ολυμπιακό

Για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος στο Λουξεμβούργο, η Ντουντελάνζ... πάτησε την Ρουμελάνζ, όπως μαρτυρά το εμφατικό 9-2 για την ομάδα του Ντίνο Τόπμελερ, που την Πέμπτη (8/11, 22:00) θα επισκεφθεί το "Γεώργιος Καραϊσκάκης" για την αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό, στο πλαίσιο της 4η αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.

Ο Γιορντάνοφ στο 4' άνοιξε το σκορ για τη Ντουντελάνζ, ο Σαχίν στο 7' ισοφάρισε για την Ρουμελάνζ και ακολούθησαν 4 γκολ του Πέρεθ σε διάστημα 22 λεπτών (23', 26', 43', 44'), πριν μειώσει ο Γκόμες για το 2-5 του ημιχρόνου.

Άγκοβιτς (62'), Μπίσεβατς (69'), Σινάνι (73') και Τουρπέλ (85') διαμόρφωσαν το τελικό σκορ στο δεύτερο ημίχρονο.