ΞΕΧΩΡΙΣΕ Η «ΤΡΙΑΡΑ» ΤΗΣ ΟΛΛΑΝΔΙΑΣ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ

Nations League: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Nations League: Αποτελέσματα και βαθμολογίες

Στις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής του Nations League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

LEAGUE A

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ολλανδία-Γερμανία 3-0

Γαλλία-Γερμανία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Γαλλία 2 2-1 4
Ολλανδία 2 4-2 3
Γερμανία 2 0-3 1

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο-Ελβετία 2-1
Ισλανδία-Ελβετία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ελβετία 2 7-2 3
Βέλγιο 2 5-1 6
Ισλανδία 2 0-9 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Πολωνία-Πορτογαλία 2-3
Πολωνία-Ιταλία 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Πορτογαλία 2 4-2 6
Ιταλία 1 1-1 1
Πολωνία 2 3-4 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κροατία-Αγγλία 0-0
Ισπανία-Αγγλία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ισπανία 2 8-1 6
Αγγλία 2 1-2 1
Κροατία 2 0-6 1

LEAGUE B

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σλοβακία-Τσεχία 1-2
Ουκρανία-Τσεχία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ουκρανία 2 3-1 6
Τσεχία 2 3-3 3
Σλοβακία 2 1-3 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία-Σουηδία 0-0

Ρωσία-Τουρκία 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ρωσία 2 2-1 4
Τουρκία 2 4-4 3
Σουηδία 2 2-3 1

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία 1-0
Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Βοσνία 2 3-1 6
Αυστρία 2 1-1 3
Βόρεια Ιρλανδία 2 1-3 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ιρλανδία-Δανία 0-0
Ουαλία-Ιρλανδία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Δανία 2 2-0 4
Ουαλία 2 4-3 3
Ιρλανδία 2 1-4 1

LEAGUE C

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ισραήλ-Σκωτία 2-1
Ισραήλ-Αλβανία 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ισραήλ 2 2-2 3
Σκωτία 2 3-2 3
Αλβανία 2 1-2 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Εσθονία-Φινλανδία 0-1
ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία 1-0
Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ 15/10
Εσθονία-Ουγγαρία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Φινλανδία 3 3-0 9
Ελλάδα 3 3-2 6
Ουγγαρία 3 2-3 3
Εσθονία 3 0-3 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νορβηγία-Σλοβενία 1-0
Βουλγαρία-Κύπρος 2-1
Σλοβενία-Κύπρος 16/10
Νορβηγία-Βουλγαρία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Βουλγαρία 3 5-2 9
Νορβηγία 3 3-1 6
Κύπρος 3 3-5 3
Σλοβενία 3 2-5 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μαυροβούνιο-Σερβία 0-2
Λιθουανία-Ρουμανία 1-2
Ρουμανία-Σερβία 14/10
Λιθουανία-Μαυροβούνιο 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Σερβία 3 5-2 7
Ρουμανία 3 4-3 5
Μαυροβούνιο 3 2-2 4
Λιθουανία 3 1-5 0

LEAGUE D

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Λετονία-Καζακστάν 1-1
Γεωργία-Ανδόρα 3-0
Καζακστάν-Ανδόρα 16/10
Λετονία-Γεωργία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Γεωργία 3 6-0 9
Καζακστάν 3 2-4 2
Λετονία 3 1-2 3
Ανδόρα 3 1-4 2

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μολδαβία-Σαν Μαρίνο 2-0
Λευκορωσία-Λουξεμβούργο 1-0
Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο 15/10
Λευκορωσία-Μολδαβία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Λουξεμβούργο 3 7-1 6
Λευκορωσία 3 6-0 7
Μολδαβία 3 2-4 4
Σαν Μαρίνο 3 0-10 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν 0-3
Κόσοβο-Μάλτα 3-1
Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα 14/10
Νησιά Φαρόε-Κόσοβο 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Κόσοβο 3 5-1 7
Αζερμπαϊτζάν 3 4-1 5
Νησιά Φαρόε 3 3-6 3
Μάλτα 3 3-7 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αρμενία-Γιβραλτάρ 0-1
Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν 4-1
Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ. 16/10
Γιβραλτάρ-Λιχτενστάϊν 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Π.Γ.Δ.Μ. 3 8-1 9
Λιχτενστάιν 3 4-6 3
Αρμενία 3 2-4 3
Γιβραλτάρ 3 1-4 3

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
Tο iefimerida.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.