Super League: Ανετος ο Αστέρας Τρίπολης, 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης - iefimerida.gr

Super League: Ανετος ο Αστέρας Τρίπολης, 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης

Super League: Ανετος ο Αστέρας Τρίπολης

Πρώτη νίκη για τον Αστέρα στο φετινό πρωτάθλημα, αφού επικράτησε εύκολα με 2-0 επί του κακού Απόλλωνα Σμύρνης στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη «καθάρισε» το ματς από το πρώτο δεκάλεπτο με τα γρήγορα γκολ των Κυριακόπουλου (4') και Μανιά (10').

Στο πρώτο ημίχρονο ο Αστέρας μπήκε φουριόζος και μέσα σε δέκα λεπτά κατάφερε να ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Μόλις στο 4ο λεπτό ο Κυριακόπουλος εκτέλεσε δυνατά φάουλ από τα αριστερά, αιφνιδίασε τον Χουάντερσον, που βρήκε την μπάλα χωρίς να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του.

Εξι λεπτά αργότερα ο Τόνσο έβγαλε σε θέση βολής τον Μανιά, στρώνοντάς του την μπάλα με το στήθος και ο έμπειρος φορ πλάσαρε εύστοχα για το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων.