Champions League: Πάρτι ο Μέσι με 3 γκολ, νίκη-θρίλερ της Ιντερ στις καθυστερήσεις [βίντεο] - iefimerida.gr

Φωτογραφία: AΡ

Σε ένα μοναδικό σόουτ του Λιονέλ Μέσι, η Μπαρτσελόνα κέρδισε άνετα με 4-0 την Αϊντχόβεν στην πρεμιέρα των ομίλων του Champions League.

Στα δύο ματς που ξεκίνησαν νωρίς Μπαρτσελόνα και Ιντερ πήραν «τρίποντα».

Η Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου», στο 32' με εκπληκτικό φάουλ, στο 77' με σουτ στην κίνηση και στο 87' με πλασέ ο Μέσι έδωσε... σόου με το «καλημέρα», ενώ στο 75' σκόραρε και Ντεμπελέ. Η Μπαρτσελόνα έπαιζε στο τέλος και με παίκτη λιγότερο, από την αποβολή του Ουμτίτι στο 79'.

Την ίδια ώρα η Ιντερ σε ματς-θρίλερ πήρε τη νίκη! Μέσα στο Μιλάνο έχανε με 0-1 από την Τότεναμ με γκολ του Ερικσεν στο 53', αλλά στο τέλος... τούμπαρε τα πάντα! Στο 85' ο Ικάρντι με φοβερό σουτ και στο 92' ο Βεσίνο σκόραραν και έδωσαν στην Ιντερ μια απίστευτη νίκη!