«Διπρόσωπος» ο Παναθηναϊκός στο φιλικό με Ομόνοια -Ηττήθηκε 1-0 [εικόνες & βίντεο] - iefimerida.gr

Φιλική αναμέτρηση Ομόνοια-Παναθηναϊκός/ Φωτογραφία eurokinissi

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε 1-0 από την Ομόνοια, σε φιλική αναμέτρηση στο «ΓΣΠ» της Κύπρου.

Οι «πράσινοι» παρουσίασαν δυο πρόσωπα στην αναμέτρηση, αλλά άφησαν υποσχέσεις με βάση την εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου.

«Διπρόσωπος» ο Παναθηναϊκός στο φιλικό με Ομόνοια -Ηττήθηκε 1-0 [εικόνες & βίντεο] | iefimerida.gr 0

Το μοναδικό γκολ του παιχνιδιού σημείωσε ο Ντάρμπισιρ στο 18ο λεπτό, ο οποίος έγινε αλλαγή στο 43'.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν και θα μπορούσαν να σημειώσουν κι άλλο γκολ, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι «πράσινοι» με την είσοδο του Κουρμπέλη έδειξαν καλά πράγματα. Απειλήθηκαν ελάχιστα, παρουσίασαν καλύτερο σύνολο και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες με τους Μπουζούκη και Πίσπα να μην καταφέρνουν να φτάσουν στην ισοφάριση.