ΠΑΟΚ: Ισόπαλος 1-1 στο φιλικό με την Γάνδη [βίντεο] - iefimerida.gr

ΠΑΟΚ: Ισόπαλος 1-1 στο φιλικό με την Γάνδη [βίντεο]

Φωτογραφία: Εurokinissi

Ισόπαλος 1-1 κόντρα στην Γάνδη αναδείχθηκε ο ΠΑΟΚ σε δυνατό φιλικό στην Ολλανδία.

Ο Κυπελλούχος Ελλάδος άνοιξε το σκορ στο 29' με τον Ζαμπά, ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του. Στο β' ημίχρονο η Γάνδη πίεσε και τελικά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε με τον Πλαστούν. Η Γάνδη είναι σε πιο προχωρημένο στάδιο προετοιμασίας, αφού το πρωτάθλημα στο Βέλγιο αρχίζει στις 27 Ιουλίου.

Ο ΠΑΟΚ έχει προγραμματίσει ένα ακόμη φιλικό με την Αντβέρπ στις 15 του μήνα και ψάχνει και αντίπαλο για τις 16/7 ώστε να πάρουν πλέον ενενηντάλεπτα οι ποδοσφαιριστές του.