Super League: «Ατσάλινος» Παναθηναϊκός, κέρδισε 1-0 τον Ολυμπιακό [βίντεο]

Παρά τα μεγάλα προβλήματα του ο Παναθηναϊκός κέρδισε 1-0 τον Ολυμπιακό στο μεγάλο ντέρμπι, μέσα σε μια κατάμεστη Λεωφόρο.

Σκόρερ για τον ΠΑΟ ο Λούκας Βιγιαφάνες στο 56', ενώ ο μέτριος ΟΣΦΠ απείλησε μόνο προς το τέλος του ματς.

Ο Ολυμπιακός τελείωσε το πρώτο ημίχρονο χωρίς τελική προσπάθεια, ανέβηκε στο τελευταίο τέταρτο με την είσοδο του Ανσαριφάρντ, αλλά ο Βλαχοδήμος του είπε τρία μεγάλα «όχι» και ο Εμενίκε ήταν απογοητευτικός στην μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο τελευταίο λεπτό.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Κουλιμπαλί, Μολέντο, Κολοβέτσιος, Χουλτ, Κουτρουμπής, Σιλά, Βιγιαφάνιες (83' Καμπέσας), Λουντ, Χίλιεμαρκ (87' Κουτρουμπής), Μολίνς (69' Μουνιέ)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Προτό, Ελαμπντελαουί, Σισέ, Ένχελς, Κούτρης, Ρομαό, Οτζίτζα Οφόε (77' Ζιλέ), Πάρντο (74' Ανσαριφάρντ), Φορτούνης, Ανδρούτσος (65' Καρσελά), Εμενίκε