Europa League: Δεύτερη ήττα (1-0) και αποκλεισμός για τον ΠΑΟ από την Αθλέτικ Μπιλμπάο - iefimerida.gr

Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερει να ανατρέψει το εις βάρος του 3-2 από το ματς της Λεωφόρου και ηττήθηκε για δεύτερη φορά από την Αθλέτικ Μπιλμπάο με 1-0 στο Σαν Μαμές.

Οι πράσινοι μπήκαν καλά στο παιχνίδι ωστόσο στο 23ο λεπτό ο Αντούριθ κατέβασε όμορφα τη μπάλα, την έδωσε ακόμα πιο όμορφα στον Σουσαέτα και αυτός τη γύρισε προς τον Μουνιαΐν που από κοντά με προβολή άνοιξε το σκορ για την Αθλέτικ.

Η καλύτερη ευκαιρία για την ελληνική ομάδα ήρθε στο 41ο λεπτό με το δοκάρι του Τσάβες.

ΑΘΛΕΤΙΚ (Κούκο Θιγάντα): Ερερίν, Λέκουε, Ετσεΐτα, Λαπόρτ, Μπαλενθιάγα, Σαν Χοσέ, Ετσεμπαρία (73' Ρίκο), Σουσαέτα (64' Γουίλιαμς), Ίνιγο Κόρδοβα, Μουνιαΐν (79' Ακέτσε), Αντούριθ.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Γιόχανσον, Κουτρουμπής, Κολοβέτσιος, Χουλτ, Ζέκα, Κουρμπέλης, Καμπέσας (66' Μολίνς), Λουντ (68' Άλτμαν), Λουτσιάνο, Τσάβες (74' Δώνης).