Confederations Cup: Νίκες για Πορτογαλία και Μεξικό [βίντεο] - iefimerida.gr

Confederations Cup: Νίκες για Πορτογαλία και Μεξικό [βίντεο]

Φωτογραφία: Conf/FB

Με κεφαλιά του Κριστιάνο Ρονάλντο η Πορτογαλία λύγισε τη Ρωσία (1-0) και αγκαλιάζει την πρόκριση στα ημιτελικά του Confederations Cup.

Μάλιστα, με το γκολ του Πορτογάλου σούπερ σταρ στο 5' η πατρίδα του πήρε την πρώτη νίκη της ιστορίας της σε ρωσικό έδαφος.

Λίγες ώρες μετά, το Μεξικό... έσωσε την παρτίδα. Έμεινε πίσω στο σκορ πριν από το ημίχρονο, έφτασε στην ανατροπή, είδε τη Νέα Ζηλανδία να έχει δοκάρι στο 85’, αλλά τελικά επικράτησε 2-1 και θέλει ένα βαθμό κόντρα στη Ρωσία για την πρόκριση στους «4». Οι Νεοζηλανδοί ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και ήταν μπροστά στο σκορ με το τέρμα του Γουντ στο 42', αλλά απάντησε ο Ραούλ Χιμένες στο 54' και ολοκλήρωσε την ανατροπή ο Περάλτα στο 72'.