Champions League: Η Ατλέτικο κέρδισε (2-1), η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε στον τελικό [βίντεο]

Η Ρεάλ Μαδρίτης για δεύτερη σερί σεζόν βρίσκεται στον τελικό του Champions League, καθώς ηττήθηκε μεν με 2-1 από την Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά με το 3-0 του πρώτου αγώνα πήρε το «εισιτήριο» για το Κάρντιφ.

Η Ατλέτικο μπήκε δυνατά με μεγάλο ενθουσιασμό και προηγήθηκε στο 16' με 2-0 (12' Σαούλ, 16' πεν Γκριεζμάν) και εκεί που πλησίασε στην μεγάλη ανατροπή η Ρεάλ... απάντησε πριν την λήξη του ημιχρόνου. Ο Ισκο στο 42' έβαλε ένα γκολ «μαχαιριά» και τελείωσε η πρόκριση εκεί, καθώς έψαχνε τρία γκολ η Ατλέτικο μετά.

Τελικά στο β' ημίχρονο καμία ομάδα δεν σκόραρε, η Ατλέτικο πήρε τη νίκη στο τελευταίο της παιχνίδι στο Champions League στο «Βιθέντε Καλντερόν», αλλά η Ρεάλ πέτυχε έστω και με ήττα τον στόχο της και θα διεκδικήσει ακόμη ένα τρόπαιο του Champions League.