Champions League: Ματς θρίλερ, 4-2 στην παράταση η Ρεάλ Μαδρίτης την Μπάγερν [βίντεο] - iefimerida.gr

Μεγάλο ματς, από δύο μεγάλες ομάδες και 6 γκολ σε 120 λεπτά.

Η Μπάγερν Μονάχου σαν… θηρίο πήγε στη Μαδρίτη και έστειλε το ματς στην παράταση, αφού κέρδισε με 2-1 στην κανονική διάρκεια. Όμως στην παράταση η Ρεάλ παίζοντας και με παίκτη παραπάνω έκανε… πάρτι κερδίζοντας με 4-2 και έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο που σκόραρε 3 φορές.

Η Μπάγερν στο 53’ έκανε το 0-1 με πέναλτι του Λεβαντόφσκι, ενώ ο Κριστιάνο στο 76’ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 αφού δύο λεπτά μετά ο Σέρχιο Ράμος με αυτογκόλ έκανε το 1-2 και έστειλε στο ματς στην παράταση. Όμως πριν τελειώσει το 90λεπτο αποβλήθηκε αυστηρά ο Βιδάλ και η Μπάγερν πήγε πληγωμένη στην παράταση.

Εκει ο Κριστιάνο στο 105’ και στο 110’ σκόραρε ακόμη δύο φορές, ενώ ο Ασένσιο στο 112’ έγραψε το τελικό 4-2 και την πρόκριση της Ρεάλ Μαδρίτης στα ημιτελικά του Champions League.