Ανατροπή τίτλου για τη Ρεάλ - Με τρία γκολ σε 19 λεπτά επί της Βιγιαρεάλ [βίντεο]

Ενα από τα πιο συγκλονιστικά παιχνίδια της σεζόν διεξήχθη στο «Μαδριγάλ», με την Βιγιαρεάλ να προηγείται 2-0 όμως τη Ρεάλ να επιστρέφει και να πανηγυρίζει τη νίκη με σκορ 3-2.

Ενα πολύ σημαντικό βήμα για τον τίτλο έκανε η Ρεάλ, η οποία έφυγε νικήτρια από το «Μαδριγάλ» επί της Βιγιαρεάλ με σκορ 3-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με γκολ των Τριγέρος και Μπακαμπού στο δεκάλεπτο του 2ου μέρους, ο Καστιγέχο έχασε μοναδική ευκαιρία για το 3-0 όμως από το 64'άρχισε η αντεπίθεση.

Αρχικά ήταν ο Μπέιλ που μείωσε, ο Ρονάλντο στο 72' ισοφάρισε με πέναλτι και τελικά ο Μοράτα ήταν αυτός που επτά λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα χάρισε τη νίκη στη «βασίλισσα».