Σπουδαία Σεβίλλη - Σταμάτησε το αήττητο της Ρεάλ και έβαλε φωτιά στο πρωτάθλημα [βίντεο] - iefimerida.gr

Η Σεβίλλη επικράτησε της Ρεάλ Μαδρίτης με σκορ 2-1 βάζοντας τέλος στο αήττητο σερί 40 αγώνων της βασίλισσας.

Λίγες ημέρες μετά τη μονομαχία τους στο Κύπελλο στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» Σεβίλλη και Ρεάλ βρέθηκαν ξανά αντιμέτωπες.

Αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα με την Ρεάλ να παίρνει προβάδισμα στο 66' εύστοχο πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο και τη Σεβίλλη να βρίσκει ανατροπή στα τελευταία λεπτά.

Το αυτογκόλ του Ράμος στο 85' έφερε το παιχνίδι στο 1-1 και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Γιόβετιτς με ένα μακρινό σουτ κατάφερε να δώσει προβάδισμα στη Σεβίλλη, βάζοντας «φωτιά» στις κερκίδες του γηπέδου στην Ανδαλουσία.