Με εκπληκτικό γκολ του Μέσι πήρε την πρόκριση η Μπαρτσελόνα [βίντεο] - iefimerida.gr

Με εκπληκτικό γκολ του Μέσι πήρε την πρόκριση η Μπαρτσελόνα [βίντεο]

Φωτογραφία: AP

Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ισπανίας προκρίθηκε η Μπαρτσελόνα αφού επικράτησε 3-1 της Αθλέτικ Μπιλμάο ανατρέποντας το εις βάρος της 2-1 από το πρώτο παιχνίδι.

Ενα ακόμη γκολ-φάουλ του Λιονέλ Μέσι ήταν αυτό που έκρινε την πρόκριση στη μάχη με την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε.

Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε με γκολ του Σουάρες δέκα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου και με τον Νεϊμάρ στο 51' διπλασίασε τα τέρματά της με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Η Μπιλμπάο αντέδρασε και στο 62'μείωσε σε 2-1 με σκόρερ τον Σαμπορίτ για να έρθει ο Μέσι στο 78'με εκπληκτικό τρόπο να χαρίσει την πρόκριση στην ομάδα του.