«Τεράστιο» γκολ του Οζίλ – Ακόμη τον χειροκροτούν στη Βουλγαρία [βίντεο] - iefimerida.gr

«Τεράστιο» γκολ του Οζίλ – Ακόμη τον χειροκροτούν στη Βουλγαρία [βίντεο]

Φωτογραφία:AP

Η πρώτη βραδιά της 4ης αγωνιστικής του Champions League είχε συνολικά 23 γκολ όμως μερικά από αυτά ήταν για... Οσκαρ!Οπως αυτό που σημείωσε ο Μεζούτ Οζίλ στη Βουλγαρία, λίγο πριν το φινάλε του αγώνα με την Λουντογκόρετς. Ο Τούρκος μέσος χάρισε τη νίκη στην Άρσεναλ με σκορ 3-2, στέλνοντας «αδιάβαστους» τερματοφύλακα και αμυντικούς της αντίπαλης ομάδας.

Εξαιρετικό γκολ σημείωσε και ο Μουνιέ χαρίζοντας στο φινάλε τη νίκη στην Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στη Βασιλεία.

Τα «αεροπλανικά» προτίμησε ο Αντουάν Γκριεζμάν στο παιχνίδι της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Ροστόφ, δίνοντας μάλιστα τη νίκη στην ομάδα του, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.