Παναθηναϊκός: Τέλος στο αρνητικό σερί, 2-0 τον Ηρακλή στη Λεωφόρο - iefimerida.gr

Παναθηναϊκός: Τέλος στο αρνητικό σερί, 2-0 τον Ηρακλή στη Λεωφόρο

Φωτογραφία: IconPress/Δημήτρης Ντουντούμης

Σημαντική νίκη ενόψει της δύσκολης συνέχειας σημείωσε ο Παναθηναϊκός στη Λεωφόρο, ο οποίος έκαμψε την αντίσταση του μαχητικού Ηρακλή, επικρατώντας με 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0, με τους παίκτες του Στραματσόνι να χάνουν πολλές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.

Οι «πράσινοι» έγιναν ουσιαστικοί στο δεύτερο ημίχρονο και σε διάστημα πέντε λεπτών (58’-62’), σημείωσαν δύο γκολ με τους Λέτο και Εμποκού (πρώτο του τέρμα στο τριφύλλι) και κέρδισαν με 2-0 τον Ηρακλή, ο οποίος παρέμεινε στην τελευταία θέση της Super League.

Παναθηναϊκός: Στιλ, Χουχούμης (55’ Εμποκού), Κουτρουμπής, Ρέις, Μπεργκ, Λέτο (66’ Ιμπάρμπο), Λουντ (83’ Μίγγος), Βιγιαφάνιες, Γουακάσο, Μέστο, Ιβανόφ

Στον πάγκο: Ο. Βλαχοδήμος, Ρινάλντι, Μολέδο, Κουλιμπαλί

Ηρακλής: Πέρνις, Σαραμαντάς, Μοντέιρο, Ιντζόγλου, Λεοζίνιο (66’ Αγγελόπουλος), Ρούσσος, Κυριακίδης, Μπαρτολίνι, Βοσκανίδης, Κούρος (46’ Πασάς), Λάμπρου (78’ Κυνηγόπουλος)

Στον πάγκο: Γιαννίκογλου, Καραγκούνης, Λουκίνας, Ζιαμπάρης

Διαιτητής: Ευαγγέλου
Βοηθοί: Καλφάκης, Δόσης
Γήπεδο: Απόστολος Νικολαΐδης