Νίκη για την Πολωνία (1-0) επί της Β.Ιρλανδίας [βίντεο] - iefimerida.gr

Νίκη για την Πολωνία (1-0) επί της Β.Ιρλανδίας [βίντεο]

Σε ένα παιχνίδι το οποίο ήταν από το πρώτο λεπτό μονόλογος για τους Πολωνούς, η ομάδα του Ναβάλκα βρήκε τον τρόπο να επικρατήσει 1-0 της Β.Ιρλανδίας.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τη Β.Ιρλανδία σε θέση άμυνας από το ξεκίνημα και την Πολωνία να ψάχνει τους διαδρόμους για να σκοράρει. Το πρώτο 45λεπτο έληξε χωρίς τέρματα όμως με το ξεκίνημα του 2ου μέρους, οι Πολωνοί βρήκαν τρόπο να ανοίξουν την άμυνα των αντιπάλων τους.\

Ο Μίλικ κινήθηκε ωραία από τα δεξιά, έφερε την μπάλα στο καλό του πόδι και δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα της Βορείου Ιρλανδίας γράφοντας το 1-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.