«Καθάρισε» ο αρχηγός – Με 2 γκολ του Αθανασιάδη, ο ΠΑΟΚ νίκησε (2-0) τον Πανιώνιο [βίντεο] - iefimerida.gr

EUROKINISSI/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Με τον Κλάους Αθανασιάδη σε (πολύ) καλή μέρα, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 2-0 τον Πανιώνιο στην Τούμπα και παραμένει στην κορυφή των πλέι οφ της Super League.

Με ένα πολύ δυνατό ξεκίνημα ο ΠΑΟΚ σκόραρε στο 14' και στο 25' με τον αρχηγό του και από το α' ημίχρονο... τελείωσε τον Πανιώνιο που είχε πολλές και σημαντικές απουσίες στο ματς. Η ομάδα του Βλάνταν Ιβιτς έχασε μεγάλες ευκαιρίες και για άλλα τέρματα, αλλά στο β' ημίχρονο δεν άλλαξε το σκορ.

Ετσι ο ΠΑΟΚ έφτασε τους 10 βαθμούς με 3 νίκες σε 4 αγωνιστικές στα πλέι οφ, ενώ ο Πανιώνιος έχει παραμείνει τελευταίος με μόλις ένα βαθμό.