Πέρασε και από το Μπιλμπάο - Η Μπαρτσελόνα μπορεί και χωρίς τους Μέσι-Σουάρες [βίντεο] - iefimerida.gr

Η Μπαρτσελόνα πέρασε νικηφόρα από το «Σαν Μαμές» επί της Μπιλμπάο με σκορ 2-1 στον πρώτο αγώνα του Κυπέλλου Ισπανίας, κάνοντας το μεγάλο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Τι και αν δεν είχε στη διάθεσή της τον Λιονέλ Μέσι και τον Λουίς Σουάρες. Μπορεί και χωρίς αυτό και μάλιστα το απέδειξε σε μια δύσκολη έδρα όπως αυτή της Μπιλμπάο. Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε χρειάστηκε μόλις 25 λεπτά για να πάρει ένα ξεκάθαρο προβάδισμα με τα τέρματα των Μουνίρ και Νεϊμάρ. Το μόνο που κατάφεραν οι Βάσκοι ήταν να μειώσουν με τον Αντούριθ ένα λεπτό πριν το τέλος του αγώνα.