Πρώτη νίκη Πογιέτ στην Κομοτηνή – Κέρδισε 2-1 η ΑΕΚ τον Πανθρακικό [βίντεο]

Με γκολ του Γιόχανσον και του Μπουονανότε η ΑΕΚ πέρασε από την Κομοτηνή με 2-1 κόντρα στον Πανθρακικό.

Η Ενωση ξεκίνησε πολύ δυνατά, σκόραρε με τον Σουηδό χαφ νωρίς (18') αλλά μετά... έκατσε και ανέβηκαν οι γηπεδούχοι. Στο 2ο ημίχρονο η ΑΕΚ σκόραρε με το πέναλτι του Μπουονανότε στο 61' αλλά ο Ροτζέριο Μάρτινς μείωσε στο 68' με την βοήθεια του Αρθο που κόντραρε η μπάλα.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της ΑΕΚ με τον Πογιέτ στον πάγκο της.

Τα γκολ του αγώνα

Στο… ταμπούρι του Λεβαδειακού ο Πλατανιάς βρήκε απάντηση με την είσοδο στον αγώνα του Ράμος που με ένα γκολ και μια ασίστ στον Γιακουμάκη ήταν ο πρωταγωνιστής στη νίκη με σκορ 2-1 της ομάδας Χανίων.

Η Ξάνθη… γκάζωσε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στα Πηγάδια, έβαλε δύο γκολ σε ισάριθμες προσπάθειες και έφτασε εύκολα στη νίκη με 2-0 επί του Πανιωνίου, που δεν άξιζε τίποτε περισσότερο.