Εντός έδρας νίκες για ΠΑΣ Γιάννινα και Σκόντα Ξάνθη - iefimerida.gr

Εντός έδρας νίκες για ΠΑΣ Γιάννινα και Σκόντα Ξάνθη

Σκόντα Ξάνθη και ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησαν των Παναιτωλικού και Πανθρακικού με σκορ 3-1 και 2-0 αντίστοιχα στα απογευματινά παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής στην Super League.

Στην Ξάνθη, ο Παναιτωλικός άνοιξε το σκορ με τον Μαρκόφσκι στο 9ο λεπτό όμως οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 16ο λεπτό Ντιμιτρόφ ισοφάρισε σε 1-1. Η Σκόντα πήρε τον έλεγχο του αγώνα και στο 72΄ σκόραρε για 2η φορά με τον Παπαστεριανό ενώ στις καθυστερήσεις, ο Χερέα διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Στα Ιωάννινα, ο ΠΑΣ επιρκάτησε 2-0 του Πανθρακικού πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ στο 2ο ημίχρονο. Συγκεκριμένα ο Μιχαήλ στο 67ο λεπτό άνοιξε το σκορ ενώ στις καθυστερήσεις ο Ιλιτς διαμόρφωσε το τελικό σκορ για τους γηπεδούχους.