Το γκολ της χρονιάς πέτυχε τερματοφύλακας – Σκόραρε με «τακουνάκι» [βίντεο] - iefimerida.gr

Το γκολ της χρονιάς πέτυχε τερματοφύλακας – Σκόραρε με «τακουνάκι» [βίντεο]

Ζήλεψε λίγο από τη λάμψη των επιθετικών του και αποφάσισε να πρωταγωνιστήσει. Το έκανε μάλιστα με εμφατικό τρόπο. Ο Μάρτιν Χάνσεν χάρισε στην Ντεν Χάαγκ χρυσό βαθμό απέναντι στην PSV Αϊντχόφεν, σκοράροντας με μαγικό τρόπο.

Ο τερματοφύλακας της Ντεν Χάαγκ αποφάσισε να προωθηθεί στην τελευταία φάση του αγώνα με την PSV στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Από την εκτέλεση φάουλ... ντύθηκε Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς και με ένα απίστευτο «τακουνάκι» από το ύψος του πέναλτι, νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ διαμορφώνοντας το τελικό 2-2. Απολαυστικός...