Νίκη για τον Ολυμπιακό - Με γκολ των Τσόρι και Αφελάι 2-0 την Σκόντα Ξάνθη - iefimerida.gr

Νίκη για τον Ολυμπιακό - Με γκολ των Τσόρι και Αφελάι 2-0 την Σκόντα Ξάνθη

Ο Ολυμπιακός δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην Σκόντα Ξάνθη αλλά στο 2ο μέρος βρήκε τα γρήγορα γκολ από τους Τσόρι Ντομίνγκεζ και Αφελάι, φτάνοντας στη νίκη 2-0 επί της Σκόντα Ξάνθης.

Ο Τσόρι στο 57' ήταν ο παίκτης, ο οποίος μετά από ένα νωθρό πρώτο ημίχρονο και μόλις μια ημέρα μετά την ανανέωση του συμβολαίου του με τον Ολυμπιακό, ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα για το 1-0. Ο Αργεντινός σκόραρε για το 1-0 και ουσιαστικά έλυσε το γόρδιο δεσμό ενώ 11 λεπτά αργότερα ο Αφελάι εκμεταλλεύτηκε τραγικό λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων φτάνοντας στην επίτευξη του τέρματος που διαμόρφωσε το τελικό 2-0 για τους ερυθρόλευκους.