Σπουδαία νίκη του Παναθηναϊκού - Επικράτησε 65-59 της Άλμπα - iefimerida.gr

Σπουδαία νίκη του Παναθηναϊκού - Επικράτησε 65-59 της Άλμπα

Σπουδαίας σημασίας νίκη εκτός έδρας επί της Άλμπα Βερολίνου με σκορ 65-59 σημείωσε ο Παναθηναϊκός για το Top-16 της Euroleague, πραγματοποιώντας μεγάλη εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο.

Η ομάδα του Ντούσαν Ιβάνοβιτς μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, βελτίωσε πολύ την εμφάνιση της από το ξεκίνημα της 3ης περιόδου. Έχοντας 8/21 τρίποντα, οι πράσινοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα μέτρα τους αν και υστερούσαν καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα στα ριμπάουντ. Οι πράσινοι πήραν προβάδισμα 11 πόντων λίγο πριν το φινάλε και άντεξαν στην τελική αντεπίθεση της Άλμπα, φτάνοντας στη σπουδαία νίκη με σκορ 65-59