Εύκολα ο Παναθηναϊκός 3-0 τον Πλατανιά - Αστόχησε σε πέναλτι ο Μπεργκ - iefimerida.gr

Εύκολα ο Παναθηναϊκός 3-0 τον Πλατανιά - Αστόχησε σε πέναλτι ο Μπεργκ

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Παναθηναϊκός και έφτασε στη νίκη με σκορ 3-0 απέναντι στον Πλατανιά στο γήπεδο της Λεωφόρου Αλεξάνδρας.

Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου άνοιξε το σκορ νωρίς όταν πριν την συμπλήρωση του 10λεπτου, ο Λαγός βρήκε ωραία τον Πέτριτς, αυτός κατέβασε με το αριστερό, πλάσαρε με το δεξί και νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0. Στη λήξη του ημιχρόνου ο Κροάτης κέρδισε πέναλτι όμως ο Μπεργκ αστόχησε με τον Ολιμπά να μπλοκάρει την μπάλα.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ. Έπειτα από κόρνερ και κακή απομάκρυνση της μπάλας από τους αμυντικούς του Πλατανιά, ο Τριανταφυλλόπουλος από κοντά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε με εκπληκτικό σουτ ο Κλωναρίδης.