Μεγάλη νίκη του Λεβαδειακού με σκορ 3-1 επί του Αστέρα Τρίπολης

Με τον Βαγγέλη Μάντζιο σε μεγάλα κέφια ο Λεβαδειακός επικράτησε 3-1 του Αστέρα Τρίπολης εντός έδρας παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Οι Αρκάδες ευτύχησαν να προηγηθούν στο 13' με τον Μπαράλες όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Μάντζιος πλάσαρε εύστοχα για το 1-1. Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου, ο Έλληνας επιθετικός έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του και στο 80ο λεπτό τροφοδότησε τον Μιλοσάβλιεφ, ο οποίος σε άδεια εστία δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό 3-1 για τον Λεβαδειακό.

Συνθέσεις
Λεβαδειακός: Σηφάκης, Μαχαίρας, Μάντζιος, Κώστιος, Ζίτο, Τομάς, Ορτέγκα (59’ Μπουσταμαντέ), Μιλοσάβλιεβ, Μιλιάζες, Γκόμεζ (79’ Πίντερ), Βούκσεβιτς (90+1')
Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Λούι, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Κουρμπέλης, Τσοκάνης (54’ Ρόλε) Μουνάφο (78’ Μουκάμ), Παντελιάδης, Μάσα, Μπαράλες, Γιαννιώτας