NBA:Ρεκόρ καριέρας από τον Παπανικολάου αλλά ήττα για τους Ρόκετς [βίντεο] - iefimerida.gr

NBA:Ρεκόρ καριέρας από τον Παπανικολάου αλλά ήττα για τους Ρόκετς [βίντεο]

Την καλύτερή του εμφάνιση στην καριέρα του στο NBA πραγματοποίησε τα ξημερώματα ο Κώστας Παπανικολάου. Ο Έλληνας άσος σημείωσε ρεκόρ καριέρας με 19 πόντος, ωστόσο οι Λέικερς επικράτησαν των Ρόκετς 98-92.

Μετά από δύο κακές εμφανίσεις, ο Παπανικολάου επέστρεψε στις υψηλές πτήσεις σημειώνοντας 19 πόντους έχοντας 4/8 βολές, 7/10 δίποντα, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 34 λεπτά συμμετοχής. Οι Ρόκετς αν και είχαν το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, δεν κατάφεραν τελικά να πάρουν τη νίκη με τον Κόμπι Μπράιαντ να αναλαμβάνει δράση και να γυρνάει το ματς στο τελευταίο 1,5 λεπτό πετυχαίνοντας συνολικά 29 πόντους.