Τεσσάρα ο Ατρόμητος, χατ τρικ ο Ναπολεόνι - iefimerida.gr

Τεσσάρα ο Ατρόμητος, χατ τρικ ο Ναπολεόνι

Με ένα εκπληκτικό Στέφανο Ναπολεόνι, ο Ατρόμητος επικράτησε εύκολα του Αστέρα Τρίπολης με 4-3 στο Περιστέρι, στο ματς που έκλεισε την 10η αγωνιστική στην Σούπερ Λίγκα.

Στο 18’ ο Καραμάνος άνοιξε το σκορ, ενώ στο 23’ ο Ναπολεόνι έκανε το 2-0, πριν μειώσει με πέναλτι ο Πάρα στο 30’. Ωστόσο, ένα λεπτό πριν λήξει το ημίχρονο και πάλι ο Ναπολεόνι έκανε το 3-1 και στο 55’ με φοβερή κεφαλιά έγραψε το 4-1, με τον Αστέρα να μειώνει σε 4-2 με τον Μπαράλες στο 80’ και σε 4-3 στο 92' με τον Φερνάντεζ. Έτσι, η ομάδα του Περιστερίου ανέβηκε στην πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος, δύο βαθμούς πίσω από τον Παναθηναϊκό που πέρασε θριαμβευτικά από το ντέρμπι της Τούμπας.