Δεύτερη ήττα για τον Παναθηναϊκό στη Μόσχα -Εχασε 77-51 από την ΤΣΣΚΑ - iefimerida.gr

Δεύτερη ήττα για τον Παναθηναϊκό στη Μόσχα -Εχασε 77-51 από την ΤΣΣΚΑ

Βαριά ήττα με 77-51 γνώρισε απόψε ο Παναθηναϊκός από την ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα, στο δεύτερο αγώνα με τη ρωσική ομάδα για την πρόκριση στο Final Four του Μιλάνου.

Οι «Πράσινοι» αναζητούν τώρα το θαύμα, στον τρίτο αγώνα της σειράς, τη Δευτέρα του Πάσχα στο ΟΑΚΑ, καθώς η ρωσική «αρκούδα» απέχει πλέον μία νίκη από την πρόκριση.

Η αστοχία κυριάρχησε στο αποψινό παιχνίδι του Παναθηναϊκού, που αν και μπήκε στον αγωνιστικό χώρο δυναμικά, οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στους συν 2 πόντους (21-19) στο πρώτο δεκάλεπτο. Το δεύτερο δεκάλεπτο η ΤΣΣΚΑ έκανε ένα σερί 16-0 και διατήρησε διαφορά στον υπόλοιπο αγώνα, φτάνοντας άνετα στη νίκη.