Νικηφόρα πρεμιέρα για Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα με μία ακόμα ανατροπή - iefimerida.gr

Νικηφόρα πρεμιέρα για Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα με μία ακόμα ανατροπή

spanoylis

Ανατροπών συνέχεια για τον Ολυμπιακό και στη νέα Ευρωλίγκα. Mε δυνατό finish στα τελευταία 12 λεπτά του αγώνα ο Πρωταθλητής Ευρώπης άνετρεψε το προβάδισμα που είχε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα η Ουνικάχα Μάλαγα, επικρατώντας με 69-61.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές στη νίκη των «ερυθρολεύκων» στο Φάληρο οι Πέτγουεϊ (13π.), Σπανούλης (13π.) και Λοτζέσκι (12π.). Κλειδί για την ανατροπή ο Κώστας Σλούκας με τρομερή άμυνα και καθοριστικά κλεψίματα ειδικά στην τελευταία περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 18-22, 26-33, 44-45, 69-61