Συνέχεια με γκολ και θέαμα στη Σούπερ Λίγκα – Με το δεξί ο Παναθηναϊκός - iefimerida.gr

Συνέχεια με γκολ και θέαμα στη Σούπερ Λίγκα – Με το δεξί ο Παναθηναϊκός

Βροχή από γκολ και στο «δεύτερο ημίχρονο» της πρώτης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα, καθώς σημειώθηκαν συνολικά δεκαπέντε γκολ, ενώ μόνο σε ένα παιχνίδι δεν σημειώθηκε τέρμα.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, άρχισε το πρωτάθλημα ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας για τον Παναθηναϊκό, καθώς στην επιστροφή τους στην Λεωφόρο, οι «πράσινοι» επικράτησαν 1-0 του «νεοφώτιστου» Παναιτωλικού, χάρη στα τέρματα των Νάνο (3' πέναλτι) και Μπεργκ (65').

Να σημειωθεί, ότι από το 50ο λεπτό, ο Παναιτωλικός αγωνίσθηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Δάρλα για μαρκάρισμα στον Λαγό.