Η τελευταία ευκαιρία της- Κατέθεσε έφεση η ΑΕΚ για τον αγώνα με τον Πανθρακικό - iefimerida.gr

Η τελευταία ευκαιρία της- Κατέθεσε έφεση η ΑΕΚ για τον αγώνα με τον Πανθρακικό

Εφεση για να ανατρέψει την πρωτοβάθμια απόφαση στον αγώνα που διακόπηκε κόντρα στον Πανθρακικό κατέθεσε σήμερα η ΑΕΚ.

Η διοίκηση της κιτρινόμαυρης ΠΑΕ προσπαθεί να ανατρέψει την πρωτόδικη απόφαση της Πειθαρχικής Επιτροπής της Σούπερ Λιγκ, πραγματοποιώντας μια απέλπιδα προσπάθεια για να παραμείνει η ομάδα στη μεγάλη κατηγορία.

Σε περίπτωση που η Ενωση δικαιωθεί στην έφεση, είναι πιθανό να διεξαχθούν τα υπόλοιπα περίπου 14 λεπτά (μαζί με τις καθυστερήσεις) στο ματς με τον Πανθρακικό και στο διάστημα αυτό να ανατρέψει το σκορ από 0-1 σε 2-1 ή περισσότερο, ώστε να κατακτήσει τους τρεις βαθμούς και να παραμείνει στην κατηγορία.

Την έφεση κατέθεσε ο νομικός σύμβουλος της ΠΑΕ Χάρης Γρηγορίου. Η υπόθεση θα εκδικαστεί άμεσα για να υπάρξει απόφαση, ώστε να μπορέσει η Σούπερ Λιγκ να επικυρώσει τη βαθμολογία και να ξεκινήσουν τα πλέϊ οφ.