Major League Soccer: Αγώνες που σημάδεψαν τον χρόνο στα κανάλια Novasports [βίντεο] - iefimerida.gr

«Μένουμε Σπίτι»

Δύο αγώνες ορόσημο στην ιστορία του αμερικάνικου πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, θα προβάλλουν το Μ. Σάββατο 18 Απριλίου και την Κυριακή του Πάσχα 19 Απριλίου τα κανάλια Novasports σε περιγραφή του Αποστόλη Νταλούκα.

Αρχικά, το Μ. Σάββατο 18 Απριλίου στις 20:00 θα μεταδοθεί από το Novasports2HD και σε επανάληψη την Κυριακή του Πάσχα 19/4 στις 17:00 από το Novasports1HD, ο αγώνας DC United-LA Galaxy που διεξήχθη στις 20/10/1996 και ήταν ο τελικός της πρώτης σεζόν στη διοργάνωση. Οι 35.000 θεατές στο "Foxborough Stadium" στη Μασαχουσέτη δεν θα ξεχάσουν ποτέ τη στιγμή που ο Eddie Pope της DC United σκοράρει το χρυσό γκολ στην παράταση και δίνει τον πρώτο τίτλο στην ομάδα της Ουάσινγκτον.

Η συνέχεια είναι την Κυριακή του Πάσχα 19/4 στις 20:00 στο Novasports2HD και σε επανάληψη τη Δευτέρα του Πάσχα 20/4 στις 14:00 από το Novasports1HD με τον αγώνα ανάμεσα στους New York Red Bulls και τους LA Galaxy. Στις 18/08/2007, 66.000 φίλαθλοι κατακλύζουν το παλιό "Giants Stadium" για να παρακολουθήσουν τον συγκεκριμένο ποδοσφαιρικό αγώνα! Με τους φιλοξενούμενους κάνει το ντεμπούτο του ο Ντέιβιντ Μπέκαμ, το μεγαλύτερο όνομα που είχε πέρασε στην άλλη άκρη του Ατλαντικού. Ο αγώνας έμεινε στην ιστορία ως ο πιο συναρπαστικός με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 5-4!