Τρεις άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους το απόγευμα της Πέμπτης σε τροχαίο δυστύχημα που σημειώθηκε στην Κεφαλονιά, στον επαρχιακό δρόμο Αργοστολίου-Κεραμειών, στο ύψος Κοκύλια.
Νεκροί είναι μία 16χρονη, ένας 20χρονος και ένας 80χρονος.
Σύμφωνα με πληροφορίες του inkefalonia.gr, η μηχανή στην οποία επέβαιναν οι δύο νέοι παρέσυρε τον ηλικιωμένο, ο οποίος βρισκόταν στον δρόμο και κινούνταν πεζός, γεγονός που είχε ως συνέπεια να ανατραπεί η μηχανή και να χάσουν τη ζωή τους και οι τρεις.
![τροχαιο](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/roxaio.jpg?itok=PyFYvmC5)
Ο 80χρονος βρήκε ακαριαίο θάνατο εξαιτίας της σφοδρής σύγκρουσης, ο οδηγός της μηχανής, 20 ετών, πέθανε μερικά λεπτά μετά το δυστύχημα και η κοπέλα, βαριά τραυματισμένη, υπέκυψε κατά τη μεταφορά της στο Νοσοκομείο Αργοστολίου.
Σε ανακοίνωση που εξέδωσε η Τροχαία Αργοστολίου, αναφέρεται το εξής:
Από το Τμήμα Τροχαίας Αργοστολίου διενεργείται προανάκριση για τον προσδιορισμό των συνθηκών τροχαίου δυστυχήματος, που έλαβε χώρα σήμερα (01.07.2021) το απόγευμα, στην επαρχιακή οδό Κοκυλίων-Πεσσάδας και είχε σαν αποτέλεσμα το θανάσιμο τραυματισμό των ημεδαπών αναβατών δίκυκλης μοτοσυκλέτας (20χρονου οδηγού και 16χρονης συνεπιβάτιδας) καθώς και ενός ακόμη ημεδαπού πεζού (80 ετών).
![τροχαιο](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/%CF%81%CE%BF%CF%87%CE%B1%CE%B9%CE%BF.jpg?itok=T4TXhg62)
Τα δύο παιδιά που έχασαν τη ζωή τους
Τα δύο παιδιά, ο 20χρονος Παναγιώτης και η 16χρονη Ελευθερία, ήταν φίλοι, και στα social media είχαν αναρτήσει κοινές φωτογραφίες τους.
![Παναγιώτης και Ελευθερία που σκοτώθκαν στο τροχαίο στην Κεφαλονιά](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/panagiotis-eleftheria_0.jpg?itok=qiPFROSM)
![Παναγιώτης που σκοτώθηκε στην Κεφαλονιά](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/panagiotis-troxaio-kefalonia_0.jpg?itok=h_5bPMRL)
![Ελευθερία που σκοτώθηκε στο τροχαίο της Κεφαλονιάς](/sites/default/files/styles/in_article/public/article-images/2021-07/eleftheria-troxaio-kefalonia_0.jpg?itok=KufJ7oN2)