Η Βραζιλία νίκησε 3-0 τη Γαλλία σε φιλικό - iefimerida.gr
ΣΠΟΡ

Η Βραζιλία νίκησε 3-0 τη Γαλλία σε φιλικό

Η Βραζιλία έπαυσε μια αρνητική παράδοση 21 ετών, επικρατώντας της Γαλλίας με 3-0 σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο «Αρένα Γκρέμιο», στο Πόρτο Αλέγκρε.

Η «σελεσάο» σημείωσε όλα τα τέρματά της στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράροντας με τους Όσκαρ στο 53΄, Ερνάνες στο 84΄ και Λούκας (πέναλτι) στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Για τους «βερντεόρο» πολύ καλή απόδοση είχε ο Όσκαρ, τον οποίο ο Λουίς Φελίπε Σκολάρι χρησιμοποίησε σε έναν πιο επιθετικό ρόλο. «Χλωμή», αντίθετα, ήταν η παρουσία του νέου «αστέρα» της Μπαρτσελόνα, Νεϊμάρ, ο οποίος αντικαταστάθηκε προς το τέλος του αγώνα εν μέσω σφυριγμάτων.