Επεισόδια στο ματς Βόλος-Ολυμπιακός: Διακόπηκε προσωρινά και ολοκληρώθηκε μετά από μία ώρα [εικόνες & βίντεο] - iefimerida.gr

Επεισόδια στο Βόλος-Ολυμπιακός
Επεισόδια στο Βόλος-Ολυμπιακός / Φωτογραφία: Eurokinissi

Διεκόπη προσωρινά το Βόλος-Ολυμπιακός, στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και με το σκορ στο 2-2, για τη 13η αγωνιστική της Super League.

Συγκεκριμένα, επικράτησαν επεισόδια στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, μετά από εκνευρισμό των φιλοξενούμενων λόγω των αποφάσεων του διαιτητή της αναμέτρησης, ενώ η αστυνομία έκανε και ρίψη χημικών.

Βόλος-Ολυμπιακός / Φωτογραφία: iefimerida.gr

Μάλιστα, οι «ερυθρόλευκοι» είναι έξαλλοι με τη διαιτησία του Τάσου Παπαπέτρου και του Στάθη Γκορτζίλα που βρίσκεται στο VAR.

Ο Ολυμπιακός διαμαρτύρεται κυρίως για τα δύο ακυρωθέντα γκολ.

Οι δύο ομάδες περίπου στις 19:30 επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί το ματς, το οποίο ολοκληρώθηκε δευτερόλεπτα αργότερα.