Premier League: Μεγάλη νίκη της Γουλβς επί της Τότεναμ, με ανατροπή στις καθυστερήσεις - iefimerida.gr

Γουλβς-Τότεναμ, Premier League
Γουλβς-Τότεναμ, Premier League / Φωτογραφία: AP

Η Τότεναμ προδώθηκε στο τέλος από τις απουσίες και λύγισε από την πίεση της Γουλβς, γνωρίζοντας την οδυνηρή ήττα με 2-1, στο πρώτο ματς της 12ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Λονδίνου προηγήθηκε μέσα στο «Μολινό» με το γκολ του Μπρέναν Τζόνσον μόλις στο 3ο λεπτό

Η ομάδα του Αγγελου Ποστέκογλου άντεξε στην πίεση των γηπεδούχων έως το 90ο λεπτό, όταν ο Σαράμπια μ' εξαιρετική προσπάθεια νίκησε τον Βικάριο και στη συνέχεια ο Λεμινά με γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων έριξε στο καναβάτσο τους «Σπερς», εμποδίζοντας τους ν' ανέβουν ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στην Premier League έχουν ως εξής:

• Γουλβς-Τότεναμ 2-1(90' Σαράμπια, 90'+ Λεμινά-3' Τζόνσον)