La Liga: Λύτρωση στο... 99' για την Ατλέτικο Μαδρίτης, 1-2 την Εσπανιόλ - iefimerida.gr

La Liga: Λύτρωση στο... 99' για την Ατλέτικο Μαδρίτης, 1-2 την Εσπανιόλ

Φάση από το Εσπανιόλ-Ατλέτικο Μαδρίτης
Φάση από το Εσπανιόλ-Ατλέτικο Μαδρίτης/ Φωτογραφία: AP IMAGES

Στις καθυστερήσεις των …καθυστερήσεων και συγκεκριμένα στο δέκατο λεπτό ο Τόμας Λεμάρ γλίτωσε την Ατλέτικο Μαδρίτης, καθώς με δικό του γκολ σφράγισε τη νίκη στη Βαρκελόνη επί της τοπικής Εσπανιόλ με 2-1, για την 4η αγωνιστική της LaLiga.

Οι Καταλανοί προηγήθηκαν με τον Ραούλ Ντε Τομάς στο 40ο λεπτό. Στην επανάληψη οι πρωταθλητές Ισπανίας αντεπιτέθηκαν, πίεσαν την αντίπαλη άμυνα και τελικά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 79' με τον Γιανίκ Καράσκο, ενώ στο 53ο λεπτό έχασαν πέναλτι με τον Τόμας Λεμάρ.

Ο Γάλλος μέσος κατάφερε, όμως, στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων να επανορθώσει, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.