Κύπελλο Αγγλίας: Ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου στο «Ολντ Τράφορντ», η Γιουνάιτεντ 4-3 τη Λίβερπουλ στην παράταση - iefimerida.gr

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ, Κύπελλο Αγγλίας
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ, Κύπελλο Αγγλίας / Φωτογραφία: AP

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας, μετά από ένα συγκλονιστικό 4-3 στην παράταση (2-2 κ.δ.) επί της Λίβερπουλ, στο «Ολντ Τράφορντ».

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με γκολ του Μακτόμινεϊ, πριν ο Μακάλιστερ και ο Σαλάχ κάνουν την ολική ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά, πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο.

Ο Άντονι βρήκε δίχτυα στο 87', ισοφάρισε, και οδήγησε το ματς στην παράταση, εκεί όπου έγιναν απίστευτα πράγματα. Αρχικά, ο Έλιοτ στο 105' έκανε το 2-3 για την ομάδα του Κλοπ και όλα έδειχναν ότι οι «ρεντς» θα είναι αυτοί που θα πάρουν την πρόκριση.

Ωστόσο, ο Ράσφορντ έφερε ξανά το ματς στα ίσια στο 112', ενώ ο Ντιαλό χάρισε την πρόκριση στην ομάδα του Τεν Χαγκ με γκολ στο 120'+1'.