Ιταλία: Ποδοσφαιριστής έγινε αλλαγή αναγκαστικά, επειδή δεν μπορούσε να βγάλει το σκουλαρίκι του [βίντεο] - iefimerida.gr

Ποδοσφαιριστής της Σπέτσια στην Ιταλία έγινε αναγκαστική αλλαγή στο ματς με την Ίντερ λόγω... σκουλαρικιού

Ένα σπάνιο περιστατικό συνέβη στον αγώνα της Σπέτσια με την Ίντερ, στην Ιταλία, καθώς ποδοσφαιριστής έγινε αναγκαστικά αλλαγή επειδή δεν μπορούσε να βγάλει το σκουλαρίκι του.

Ο Εμπαλά Ενζολά πέρασε ως αλλαγή στο 60ο λεπτό του αγώνα, ωστόσο 10 λεπτά αργότερα αναγκάστηκε να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο, όχι επειδή αποκόμισε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού, ή αποβλήθηκε, αλλά επειδή φορούσε σκουλαρίκι στο αυτί του, το οποίο δεν μπορούσε να βγάλει.

Η Ίντερ πέρασε από την έδρα της Σπέτσια με νίκη 1-3, ωστόσο αυτό που ενδεχομένως να μείνει περισσότερο «χαραγμένο» σε αυτήν την αναμέτρηση της Serie A -ακόμη και από το αποτέλεσμα- ήταν το περιστατικό με τον επιθετικό από την Αγκόλα.

Ο Τιάγκο Μότα έριξε στον αγωνιστικό χώρο τον Ενζολά, όμως αναγκάστηκε να τον βγάλει μόλις 10 λεπτά αργότερα, όταν ο διαιτητής αντιλήφθηκε ότι δεν είχε βγάλει το αξεσουάρ από το αυτί του. Ο ποδοσφαιριστής προσπάθησε να το αφαιρέσει και να εναρμονιστεί με τους κανονισμούς, αλλά τελικά η προσπάθεια αποδείχθηκε μάταιη.

Έτσι, ο προπονητής του αναγκάστηκε να τον βγάλει εκτός παιχνιδιού, «χαλώντας» τη τελευταία διαθέσιμη αλλαγή του.